Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

ÚVODNÍ STRÁNKA
AKTUÁLNÍ INFORMACE
PŘIHLAŠOVÁNÍ NA AKCE BC
PŮJČOVNÍ ŘÁD
KNIHOVNA
MULTIMEDIÁLNÍ STUDOVNA
ANGLICKÉ KLUBY A SEMINÁŘE
JAZYKOVÉ ZKOUŠKY
TESTOVÁNÍ JAZYKOVÉ ÚROVNĚ
JAZYKOVÉ KURZY
O NÁS
KDE NÁS NAJDETE
KONTAKT A OTEVÍRACÍ DOBA
NAŠI PARTNEŘI
ODKAZY
FOTOGALERIE

PODPORUJEME:


NAPIŠTE NÁMANGLICKY/ENGLISH

NAPIŠTE NÁM

Na dopisy odpovídá PhDr. Ivana Šamalíková, vedoucí Britského centra JU


Jméno a příjmení:
Váš email:
Datum:
Text:
Z důvodu ochrany proti spamu vepište do rámečku číslici osm


Stránka: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >>

15. 3. 2019 | Petr Kadlec:
Dobrý den, můžete nás (mě a Martina Kadlece) odhlásit z akce 27.3.? Až po přihlášení jsem zjistil, že se jedná o středu v čase, kdy se syn nemůže zúčastnit. Děkuji, Kadlec

Vážený pane Kadleci, jste odhlášeni. Děkuji za informaci.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

8. 3. 2019 | Kateřina Mylerová:
Dobrý den, paní Šamalíková, mám na Vás dotaz ohledně Cambridge certifikátů - stále platí, že pokud student nesplní úroveň certifikátu, nedostane ani certifikát úrovně nižší? Tedy pokud neuspěje na C1, neobdrží ani certifikát B2, je to tak? Často se mě na to žáci ptají, i když připravuji na zkoušky již léta, často mě studenti zviklají. Na vašich stránkách jsem nyní u zprávy o vyzvednutí certifikátů našla větu, která mě uvedla na vážky. :-)) Vždy to bylo tak, že dostanou jen certifikát toho levelu, na který se nahlásili, pokud splní samozřejmě. Je to jinak? Studenti by si samozřejmě představovali, že když půjdou na B2, a povede se jim to na úroveň C1,rovnou dostanou certifikát C1, ale tak to není, že? Sice na výsledcích je info, jaká je jejich úroveň, ale platný certifikát vyšší úrovně nedostanou, že? Moc Vám děkuji za odpověď, s pozdravem Katka Mylerová, GymJi

Milá paní Mylerová,
před asi třemi lety došlo ke změně. Pokud kandidát nesplní úroveň požadovaného certifikátu např. C1, získá certifikát s potvrzením nižší úrovně B2 (Pozor není to ale FCE certifikát - na certifikátu je napsáno "Council of Europe Level B2")

Na druhé straně, pokud např.kandidát FCE získá grade "A", tak na certifikátu FCE je pak vyznačena poznámka " Performance at Grade A demonstrates an ability at Level 2* and Council of Europe Level C1". Kandidát nezíská tedy certifikát CAE, ale pouze ohodnocení, že jeho úroveň znalostí se blíží k úrovni C1. Takže doporučuji, aby studenti spíše bojovali o "A" než riskovali, že při vyšší zkoušce neuspějí.
Srdečně zdravím a mějte se pěkně
I.Šamalíková

20. 2. 2019 | Petra Lísková:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nabízíte také individuální výuku. Díky za informaci.

Vážená paní Lísková,
individuální výuku v současné době nenabízíme.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

4. 2. 2019 | Markéta Pešlová:
Dobrý den,ráda bych se zeptala na možnost jazykových kurzů u vás.Děkuji.S pozdravem.Markéta Pešlová

Vážená paní Pešlová,
poslední volná místa v jazykových kurzech jsou zveřejněna na našich webových stránkách v odd. Jazykové kurzy. Pokud byste cokoliv potřebovala upřesnit, pište na info@britskecentrum.cz.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

22. 1. 2019 | Jitka Kučerová:
Dobrý den, kdy budou prosím vypsané termíny zkoušek na tento rok ? chtěla bych si udělat certifikát kvuli přihlášce na JČU. Děkuji Kučerová

Vážená paní Kučerová,
nejbližší termíny na březnové zkoušky naleznete již nyní na našich webových stránkách v odd. Jazykové zkoušky.
Termíny letních zkoušek naleznete v Aktuálních informacích.
Další zkoušky budou probíhat v zimě, ale termíny ještě neznáme. Budou zveřejněny v Aktuálních informacích v dubnu.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

14. 1. 2019 | Katherine Kelly:
Hello,
I am currently studying abroad from the states and had a question. I need a proctor where I can take my tests and be supervised while taking them. Is it possible for me to use your facility in order to finish my classes required testing? Thank you for your time.


Dear Katie,
Can you give us further details about the tests? It would be better if you could drop in and explain your wish. Send your answer to the following E-mail - info@britskecentrum.cz.
Best regards
Ivana Šamalíková

27. 12. 2018 | Jiří Gerstner:
Dobrý den,
měl zájem účastnit se kurzů angličtiny (úroveň B2) a zároveň se připravit na zkoušky IELTS. Lze si tedy vybrat vaše kurzy úrovně B2 (level 1-3.) jako možnou přípravu pro tuto zkoušku?
Předem děkuji za odpověď.


Vážený pane Gerstnere,
ano, naše kurzy můžete využít i jako přípravu na IELTS, kde se hodnotí Vaše dosažená úroveň jazykových dovedností. Pozor, zkoušky IELTS mají pouze dvouletou platnost, takže je zapotřebí je skládat až v době, kdy certifikát plánujete využít.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

17. 12. 2018 | Michael Pavlis:
Dobrý den, v kolik hodin si mohu dnes vyzvednout Fce certifikát?

Vážený pane Pavlisi, v pondělí máme zavřeno. Od zítra do čtvrtka máme otevřeno do 16:30 hod.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

14. 12. 2018 | Jana:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda budete otevírat kurz potřebný ke složení zkoušky CAE ? Děkuji Heroutova

Vážená paní Heroutová,
máme otevřené 2 CAE kurzy ve čtvrtek, které by za rok měly skončit zkouškou. Tyto kurzy jsou již v běhu a mají za sebou 4 lekce. Pokud o některý z nich máte zájem, bylo by lepší nečekat na únor, kdy začíná další semestr, ale začít již v lednu. Předem bych doporučovala se u nás otestovat, abychom věděli, že jste zařazená správně. Informace naleznete na našich webových stránkách v odd. Jazykové kurzy.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

10. 12. 2018 | Zuzana Šeredová:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda budete vypisovat i nějaké další kurzy na přípravu k FCE na jarní semestr? Děkuji moc. Šeredová

Vážená paní Šeredová,
píšete v pravý čas. Do vánoc Vám pošleme nabídku s uvedenými daty. Semestr začíná od února, takže během prosince byste se měla dozvědět naše volné termíny.Odpovíme Vám i na Vámi uvedený mail.
Srdečně zdravím a děkuji za Váš zájem.
I.Šamalíková

30. 11. 2018 | Lucie Štěrbová:
Dobrý den,

Ráda bych se s Vámi poradila, ohledně studia jazykového kurzu AJ. Vrátila jsem se po roce a půl ze zahraničí, kde jsem žila, pracovala a 2x tydně chodila na AJ. Dostala jsem se na level B2. Ráda bych pokračovala právě i tady v ČR.

Ráda bych se tedy od ledna či února zapsala na večerní kurz angličtiny.Pokud tedy jsou. Potřebovala bych od Vás právě poradit s výběrem kurzu, který by byl pro mě vhodný.

Děkuji s pozdravem a přáním hezkého dne Lucie Štěrbová.

Váženà paní Štěrbová,
abyste byla co nejlépe zařazena do jazykového kurzu Vaší úrovně,doporučuji si udélat nejdříve hodinový test u nás. Podle Vasich slov bych tipla, ze byste mohla nastoupit do kurzu B2 více pokročilí. Test je ale nejlepším ukazatelem Vašich znalostí a i zárukou správného zařazení.
Srdečne zdraví
Ivana Šamalíková

26. 11. 2018 | Andrea Bridges:
Dobry den, nasel by chlapec-anglican ve Vasi knihovne pro sebe normalni detske knizky ( ne ucebnice)?

Vážená paní Bridges,
Váš chlapec by si u nás jistě knihy pro svůj věk vybral. Naše knihovna nabízí 17 tisíc titulů v angličtině a učebnice tvoří pouze část fondu.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

26. 11. 2018 | Veronika Dejčmarová:
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli bych se mohla přihlásit na letní semestr a jak dopředu se musím přihlásit?


Vážená paní Dejčmarová,
jestli myslíte přihlásit se na jazykové kurzy, tak je dobré si udělat nezávaznou rezervaci již nyní. Před vánoci budeme kurzy na letní semestr obsazovat.
Pokud jsem nezodpověděla Váš dotaz správně, prosím o jeho upřesnění.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

2. 11. 2018 | Tereza Koněvalíková:
Dobrý den,
Jsem student JCU-ZSF. Dnes nám bylo řečeno na fakultě, ze proto, aby nám byl uznán vstupní test z Aj a nemuseli jsme ho psát, stači, kdyz si u vas uděláme,, placement test" za poplatek 200 korun.Chtela bych se proto zeptat, zda-li tato informace je správná a zdali placement test je na úrovni B1, ktery potřebujeme k vstupnímu testu? Je správná i informace, ze test můžeme delat na pc z domova?
Pokud jsou tyto informace správne kdy můžeme v nejbližší době test dělat? Má to nějakou omezenou platnost? Budeme to potřebovat az na vstupní test příští září.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Koněvaliková Tereza


Vážená paní Koněvalíková,
ano, informace máte správné. Aby Vám test platil, tak ho musíte ale skládat u nás. Jen tak Vám můžeme vystavit potvrzení o Vaší úrovni. Přijďte raději dříve, abychom Vám s AJ mohli poradit, pokud náhodou na úroveň B1 nedosáhnete. S sebou si vezměte i občanský průkaz.
Srdečně zdravím a budeme se na Vás těšit.
I.Šamalíková

1. 10. 2018 | Žaneta Hovorková:
Dobrý den, mohu se zeptat od kolika a do kolika hodin bude probíhat burza knížek? Děkuji

Vážená paní Hovorková,
burza knih bude vždy přístupná v době našich otevíracích hodin.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková