Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

ÚVODNÍ STRÁNKA
AKTUÁLNÍ INFORMACE
PŘIHLAŠOVÁNÍ NA AKCE BC
PŮJČOVNÍ ŘÁD
KNIHOVNA
MULTIMEDIÁLNÍ STUDOVNA
ANGLICKÉ KLUBY A SEMINÁŘE
JAZYKOVÉ ZKOUŠKY
TESTOVÁNÍ JAZYKOVÉ ÚROVNĚ
JAZYKOVÉ KURZY
O NÁS
KDE NÁS NAJDETE
KONTAKT A OTEVÍRACÍ DOBA
NAŠI PARTNEŘI
ODKAZY
FOTOGALERIE

PODPORUJEME:


NAPIŠTE NÁMANGLICKY/ENGLISH

NAPIŠTE NÁM

Na dopisy odpovídá PhDr. Ivana Šamalíková, vedoucí Britského centra JU


Jméno a příjmení:
Váš email:
Datum:
Text:
Z důvodu ochrany proti spamu vepište do rámečku číslici osm


Stránka: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 >>

30. 7. 2019 | Natálie Štěpáníková:
Dobrý den, v roce 2017 jsem složila placement test na JČU, ale nemohu certifikát najít. Je možné získat jeho duplikát? Děkuji

Vážená paní Štěpáníková,
bohužel, je to dlouhá doba, takže duplikát vyhledat nelze.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

4. 7. 2019 | Lenka Budilovská:
Dobrý den, v roce 2015 jsem dělala placement test v rámci JČU, bohužel nemohu najít certifikát. Poprosila bych o informaci zda jsou někde uloženy kopie a lze udělat duplikát. Děkuji a hezký den.

Vážená paní Budilovská,
bohužel to už je moc dávno, budete ho muset v případě potřeby složit znovu.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

3. 7. 2019 | Tereza Brhelová:
Dobrý den,

mám velkou prosbu. Sháním vydání Daily Telegraph, The Times a Guardian z 25. 6. 2019. Ráda bych se zeptala, jestli vaše centrum alespoň jeden z deníků náhodou neodebírá. Jestli ano, bylo by, prosím, možné, od vás vydání v tištěné formě zakoupit? Předem moc děkuji za odpověď.

Tereza Brhelová


Vážená paní Brhelová,
odebíráme pouze Guardian a poslední číslo máme ze 14.6. Noviny chodí se zpožděním. Prodat Vám ho nemůžeme, ale lze si potřebnou část ofotit. V roce 2020 budeme starší výtisky novin vyřazovat, takže pak byste mohla i tento výtisk získat.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

9. 6. 2019 | Jakub Řehula:
Dobrý den,

Absolvoval jsem ve Vašem centru zkoušky CAE a úspěšně je složil.
Rád bych se zeptal jak mám postupovat v případě, že mi nedorazil žádný certifikát? (pouze emailem Assesment)
Mnohokrát děkuji za odpověď.

Vážený pane Řehulo,
podle databáze jsem zjistila, že jste zkoušku CAE skládal již v prosinci 2018. Od února Váš certifikát je jako jediný u nás nevyzvednutý. Zřejmě jste přeslechl informaci, že si ho máte vyzvednout v Britském centru měsíc po obdržení online výsledků :). Kdykoliv do konce června si pro něj můžete zaskočit. Pak čerpáme dovolené.
Srdečně zdravím a dodatečně gratuluji k úspěšnému složení zkoušky.
I.Šamalíková

2. 6. 2019 | Sára Brožíková:
Dobrý den,

Měla bych zájem o letní intenzivní kurz na úrovni B2. Mohla bych se ale ještě předem zeptat, jaká bude náplň kurzu?
Děkuji. Hezký den.

Brožíková


Vážená paní Brožíková,
letní kurz B2 je velmi intenzivní a je především vhodný pro zájemce, kteří chtějí skládat v zimním termínu zkoušku B2FCE. V kurzu se probírají všechny části zkoušek B2 a upozorňuje se na nejčastější chyby, doplňuje se slovní zásoba, gramatika a další učivo nutné pro zvládnutí zkoušky. Kurz je ale jistě přínosem i pro ty účastníky, kteří neplánují zkoušku skládat.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

31. 5. 2019 | Štěpán Kubů:
Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně online testovaní přímo u Vás v Britském centru, zda je možné si u vás udělat test i během prázdnin popř. v září.
S přáním hezkého dne, Štěpán Kubů.

Vážený pane Kubů,
otestovat Vás můžeme druhý týden v srpnu, otevírací doba na webu viz. Aktuální informace, a nebo v září kdykoliv.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

27. 5. 2019 | Ivana Černá:
Dobrý den,
dcera by měla mít k přijímacím zkouškám zkoušku "Cambridgské zkoušky YLE (A2)". Odpovídá tomu: a)A2 Key, B1 Preliminary: sobota 16. listopadu 2019 nebo b) A2, B1 for Schools: sobota 14. prosince 2019 ?


Vážená paní Černá,
pokud se jedná o YLE, tak tomu odpovídá, YLE A2 Flyers. Tyto zkoušky právě skončily a budou se opět skládat až v příštím roce na jaře. Vyšší zkouškou A2 je i zkouška Key, která se bude skládat v listopadu 2019 a registrace na ni začínají již v září. Takže záleží na tom, kdy bude dcera skládat přijímací zkoušky. Obě zkoušky jsou pro ni vhodné, ale Key je obtížnější. Pokud byste potřebovala další podrobnosti, pište prosím na info@britskecentrum.cz
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

30. 4. 2019 | Jarmila Jílková:
Dobrý den, prosím o informaci, zda se dcera 14 let může přihlásit ke složení zkoušky YLE flyers, či zda věkově spadá již pod KET for schools. O složení zkoušky uvažujeme z důvodu bonusu u příjímacích zkoušek. Děkuji a přeji hezký den. Jílková J.

Vážená paní Jílková,
věkově by mohla dcera skládat zkoušky obě, ale záleží na tom, jestli se na ně i připravovala. Každopádně na zkoušku KET for Schools je nutná dlouhodobější příprava. Mohu Vám nabídnout i naše testování, které by nám ukázalo, která zkouška je pro dceru vhodnější. V současné době je po registracích na letní termín KET zkoušek. Další KET zkoušky se budou skládat opět v listopadu 2019. Zkoušku Flyers je možné skládat ještě nyní 5. června - další termíny na Flyers budou opět až na jaře 2020. Pokud tedy o Flyers budete mít zájem, napište mi prosím na: info@britskecentrum.cz a já Vám pošlu přihlášku a potřebné další informace.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

30. 4. 2019 | Albert Hadáček:
Zdravím, před 3 lety jsem ještě na gymnáziu úspěšně absolvoval zkoušku CAE (C1), nyní se hlásím na univerzitu ve Skotsku, jenž vyžaduje maximálně 2 roky starý certifikát. Lze to řešit i jinak než znovu absolvováním jazykové zkoušky (přezkoušení, ověření...)?

Děkuji.


Vážený pane Hadáčku,
zkoušku musíte složit znovu. Ostatní informace Vám posílám na Vás mail.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

15. 4. 2019 | Václav Veselý:
Dobrý den, jsem přihlášen na zkoušku B2 First, která by se měla konat 8.6., kdy se bude konat ústní zkouška? Děkuji za odpověď.

Vážený pane Veselý, termín bude brzy upřesněn. Snažíme se ústní zkoušky naplánovat na stejný den jako je písemná část nebo v nejbližší termín kolem. Vše záleží na počtu kandidátů, takže ihned po registracích (v polovině května) budete o termínu vyrozuměn.
Termín zkoušky FCE Speaking a CAE Speaking bude 8.6.2019.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

10. 4. 2019 | Miloš Bednář:
Dobrý den, potřebuji přihlásit dceru na zkoušky přes okno přihlášení online, ale hlásí mi to stránka nenalezena.

Pane Bednáři, máte pravdu. Ověřila jsem si to. Zřejmě je v Cambridge nějaká odstávka systému a nám ji nenahlásili. Vydržte prosím a zkuste se zaregistrovat později, či zítra. S tímto nemohu nic udělat. Musíme vyčkat. Chyba není na naší straně.
Srdečně zdravím
I.Šamalíková

1. 4. 2019 | Kateřina Vácová:
Dobrý den, rádi bychom si vyzkoušeli zkušební test, nejlépe 8.4. Je třeba si domlouvat schůzku předem? Předem děkuji za odpověď, Vácová

Vážená paní Vácová,
těšíme se na Vás po domluvě 11.4. Na testy je zapotřebí se vždy přihlásit předem, abyste nemusela dlouho čekat.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

15. 3. 2019 | Petr Kadlec:
Dobrý den, můžete nás (mě a Martina Kadlece) odhlásit z akce 27.3.? Až po přihlášení jsem zjistil, že se jedná o středu v čase, kdy se syn nemůže zúčastnit. Děkuji, Kadlec

Vážený pane Kadleci, jste odhlášeni. Děkuji za informaci.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

8. 3. 2019 | Kateřina Mylerová:
Dobrý den, paní Šamalíková, mám na Vás dotaz ohledně Cambridge certifikátů - stále platí, že pokud student nesplní úroveň certifikátu, nedostane ani certifikát úrovně nižší? Tedy pokud neuspěje na C1, neobdrží ani certifikát B2, je to tak? Často se mě na to žáci ptají, i když připravuji na zkoušky již léta, často mě studenti zviklají. Na vašich stránkách jsem nyní u zprávy o vyzvednutí certifikátů našla větu, která mě uvedla na vážky. :-)) Vždy to bylo tak, že dostanou jen certifikát toho levelu, na který se nahlásili, pokud splní samozřejmě. Je to jinak? Studenti by si samozřejmě představovali, že když půjdou na B2, a povede se jim to na úroveň C1,rovnou dostanou certifikát C1, ale tak to není, že? Sice na výsledcích je info, jaká je jejich úroveň, ale platný certifikát vyšší úrovně nedostanou, že? Moc Vám děkuji za odpověď, s pozdravem Katka Mylerová, GymJi

Milá paní Mylerová,
před asi třemi lety došlo ke změně. Pokud kandidát nesplní úroveň požadovaného certifikátu např. C1, získá certifikát s potvrzením nižší úrovně B2 (Pozor není to ale FCE certifikát - na certifikátu je napsáno "Council of Europe Level B2")

Na druhé straně, pokud např.kandidát FCE získá grade "A", tak na certifikátu FCE je pak vyznačena poznámka " Performance at Grade A demonstrates an ability at Level 2* and Council of Europe Level C1". Kandidát nezíská tedy certifikát CAE, ale pouze ohodnocení, že jeho úroveň znalostí se blíží k úrovni C1. Takže doporučuji, aby studenti spíše bojovali o "A" než riskovali, že při vyšší zkoušce neuspějí.
Srdečně zdravím a mějte se pěkně
I.Šamalíková

20. 2. 2019 | Petra Lísková:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nabízíte také individuální výuku. Díky za informaci.

Vážená paní Lísková,
individuální výuku v současné době nenabízíme.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková