Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

ÚVODNÍ STRÁNKA
AKTUÁLNÍ INFORMACE
PŘIHLAŠOVÁNÍ NA AKCE BC
PŮJČOVNÍ ŘÁD
KNIHOVNA
MULTIMEDIÁLNÍ STUDOVNA
ANGLICKÉ KLUBY A SEMINÁŘE
JAZYKOVÉ ZKOUŠKY
TESTOVÁNÍ JAZYKOVÉ ÚROVNĚ
JAZYKOVÉ KURZY
O NÁS
KDE NÁS NAJDETE
KONTAKT A OTEVÍRACÍ DOBA
NAŠI PARTNEŘI
ODKAZY
FOTOGALERIE

PODPORUJEME:


NAPIŠTE NÁMANGLICKY/ENGLISH

NAPIŠTE NÁM

Na dopisy odpovídá PhDr. Ivana Šamalíková, vedoucí Britského centra JU


Jméno a příjmení:
Váš email:
Datum:
Text:
Z důvodu ochrany proti spamu vepište do rámečku číslici osm


Stránka: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 >>

30. 4. 2019 | Albert Hadáček:
Zdravím, před 3 lety jsem ještě na gymnáziu úspěšně absolvoval zkoušku CAE (C1), nyní se hlásím na univerzitu ve Skotsku, jenž vyžaduje maximálně 2 roky starý certifikát. Lze to řešit i jinak než znovu absolvováním jazykové zkoušky (přezkoušení, ověření...)?

Děkuji.


Vážený pane Hadáčku,
zkoušku musíte složit znovu. Ostatní informace Vám posílám na Vás mail.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

15. 4. 2019 | Václav Veselý:
Dobrý den, jsem přihlášen na zkoušku B2 First, která by se měla konat 8.6., kdy se bude konat ústní zkouška? Děkuji za odpověď.

Vážený pane Veselý, termín bude brzy upřesněn. Snažíme se ústní zkoušky naplánovat na stejný den jako je písemná část nebo v nejbližší termín kolem. Vše záleží na počtu kandidátů, takže ihned po registracích (v polovině května) budete o termínu vyrozuměn.
Termín zkoušky FCE Speaking a CAE Speaking bude 8.6.2019.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

10. 4. 2019 | Miloš Bednář:
Dobrý den, potřebuji přihlásit dceru na zkoušky přes okno přihlášení online, ale hlásí mi to stránka nenalezena.

Pane Bednáři, máte pravdu. Ověřila jsem si to. Zřejmě je v Cambridge nějaká odstávka systému a nám ji nenahlásili. Vydržte prosím a zkuste se zaregistrovat později, či zítra. S tímto nemohu nic udělat. Musíme vyčkat. Chyba není na naší straně.
Srdečně zdravím
I.Šamalíková

1. 4. 2019 | Kateřina Vácová:
Dobrý den, rádi bychom si vyzkoušeli zkušební test, nejlépe 8.4. Je třeba si domlouvat schůzku předem? Předem děkuji za odpověď, Vácová

Vážená paní Vácová,
těšíme se na Vás po domluvě 11.4. Na testy je zapotřebí se vždy přihlásit předem, abyste nemusela dlouho čekat.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

15. 3. 2019 | Petr Kadlec:
Dobrý den, můžete nás (mě a Martina Kadlece) odhlásit z akce 27.3.? Až po přihlášení jsem zjistil, že se jedná o středu v čase, kdy se syn nemůže zúčastnit. Děkuji, Kadlec

Vážený pane Kadleci, jste odhlášeni. Děkuji za informaci.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

8. 3. 2019 | Kateřina Mylerová:
Dobrý den, paní Šamalíková, mám na Vás dotaz ohledně Cambridge certifikátů - stále platí, že pokud student nesplní úroveň certifikátu, nedostane ani certifikát úrovně nižší? Tedy pokud neuspěje na C1, neobdrží ani certifikát B2, je to tak? Často se mě na to žáci ptají, i když připravuji na zkoušky již léta, často mě studenti zviklají. Na vašich stránkách jsem nyní u zprávy o vyzvednutí certifikátů našla větu, která mě uvedla na vážky. :-)) Vždy to bylo tak, že dostanou jen certifikát toho levelu, na který se nahlásili, pokud splní samozřejmě. Je to jinak? Studenti by si samozřejmě představovali, že když půjdou na B2, a povede se jim to na úroveň C1,rovnou dostanou certifikát C1, ale tak to není, že? Sice na výsledcích je info, jaká je jejich úroveň, ale platný certifikát vyšší úrovně nedostanou, že? Moc Vám děkuji za odpověď, s pozdravem Katka Mylerová, GymJi

Milá paní Mylerová,
před asi třemi lety došlo ke změně. Pokud kandidát nesplní úroveň požadovaného certifikátu např. C1, získá certifikát s potvrzením nižší úrovně B2 (Pozor není to ale FCE certifikát - na certifikátu je napsáno "Council of Europe Level B2")

Na druhé straně, pokud např.kandidát FCE získá grade "A", tak na certifikátu FCE je pak vyznačena poznámka " Performance at Grade A demonstrates an ability at Level 2* and Council of Europe Level C1". Kandidát nezíská tedy certifikát CAE, ale pouze ohodnocení, že jeho úroveň znalostí se blíží k úrovni C1. Takže doporučuji, aby studenti spíše bojovali o "A" než riskovali, že při vyšší zkoušce neuspějí.
Srdečně zdravím a mějte se pěkně
I.Šamalíková

20. 2. 2019 | Petra Lísková:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nabízíte také individuální výuku. Díky za informaci.

Vážená paní Lísková,
individuální výuku v současné době nenabízíme.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

4. 2. 2019 | Markéta Pešlová:
Dobrý den,ráda bych se zeptala na možnost jazykových kurzů u vás.Děkuji.S pozdravem.Markéta Pešlová

Vážená paní Pešlová,
poslední volná místa v jazykových kurzech jsou zveřejněna na našich webových stránkách v odd. Jazykové kurzy. Pokud byste cokoliv potřebovala upřesnit, pište na info@britskecentrum.cz.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

22. 1. 2019 | Jitka Kučerová:
Dobrý den, kdy budou prosím vypsané termíny zkoušek na tento rok ? chtěla bych si udělat certifikát kvuli přihlášce na JČU. Děkuji Kučerová

Vážená paní Kučerová,
nejbližší termíny na březnové zkoušky naleznete již nyní na našich webových stránkách v odd. Jazykové zkoušky.
Termíny letních zkoušek naleznete v Aktuálních informacích.
Další zkoušky budou probíhat v zimě, ale termíny ještě neznáme. Budou zveřejněny v Aktuálních informacích v dubnu.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

14. 1. 2019 | Katherine Kelly:
Hello,
I am currently studying abroad from the states and had a question. I need a proctor where I can take my tests and be supervised while taking them. Is it possible for me to use your facility in order to finish my classes required testing? Thank you for your time.


Dear Katie,
Can you give us further details about the tests? It would be better if you could drop in and explain your wish. Send your answer to the following E-mail - info@britskecentrum.cz.
Best regards
Ivana Šamalíková

27. 12. 2018 | Jiří Gerstner:
Dobrý den,
měl zájem účastnit se kurzů angličtiny (úroveň B2) a zároveň se připravit na zkoušky IELTS. Lze si tedy vybrat vaše kurzy úrovně B2 (level 1-3.) jako možnou přípravu pro tuto zkoušku?
Předem děkuji za odpověď.


Vážený pane Gerstnere,
ano, naše kurzy můžete využít i jako přípravu na IELTS, kde se hodnotí Vaše dosažená úroveň jazykových dovedností. Pozor, zkoušky IELTS mají pouze dvouletou platnost, takže je zapotřebí je skládat až v době, kdy certifikát plánujete využít.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

17. 12. 2018 | Michael Pavlis:
Dobrý den, v kolik hodin si mohu dnes vyzvednout Fce certifikát?

Vážený pane Pavlisi, v pondělí máme zavřeno. Od zítra do čtvrtka máme otevřeno do 16:30 hod.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

14. 12. 2018 | Jana:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda budete otevírat kurz potřebný ke složení zkoušky CAE ? Děkuji Heroutova

Vážená paní Heroutová,
máme otevřené 2 CAE kurzy ve čtvrtek, které by za rok měly skončit zkouškou. Tyto kurzy jsou již v běhu a mají za sebou 4 lekce. Pokud o některý z nich máte zájem, bylo by lepší nečekat na únor, kdy začíná další semestr, ale začít již v lednu. Předem bych doporučovala se u nás otestovat, abychom věděli, že jste zařazená správně. Informace naleznete na našich webových stránkách v odd. Jazykové kurzy.
Srdečně zdraví
I.Šamalíková

10. 12. 2018 | Zuzana Šeredová:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda budete vypisovat i nějaké další kurzy na přípravu k FCE na jarní semestr? Děkuji moc. Šeredová

Vážená paní Šeredová,
píšete v pravý čas. Do vánoc Vám pošleme nabídku s uvedenými daty. Semestr začíná od února, takže během prosince byste se měla dozvědět naše volné termíny.Odpovíme Vám i na Vámi uvedený mail.
Srdečně zdravím a děkuji za Váš zájem.
I.Šamalíková

30. 11. 2018 | Lucie Štěrbová:
Dobrý den,

Ráda bych se s Vámi poradila, ohledně studia jazykového kurzu AJ. Vrátila jsem se po roce a půl ze zahraničí, kde jsem žila, pracovala a 2x tydně chodila na AJ. Dostala jsem se na level B2. Ráda bych pokračovala právě i tady v ČR.

Ráda bych se tedy od ledna či února zapsala na večerní kurz angličtiny.Pokud tedy jsou. Potřebovala bych od Vás právě poradit s výběrem kurzu, který by byl pro mě vhodný.

Děkuji s pozdravem a přáním hezkého dne Lucie Štěrbová.

Váženà paní Štěrbová,
abyste byla co nejlépe zařazena do jazykového kurzu Vaší úrovně,doporučuji si udélat nejdříve hodinový test u nás. Podle Vasich slov bych tipla, ze byste mohla nastoupit do kurzu B2 více pokročilí. Test je ale nejlepším ukazatelem Vašich znalostí a i zárukou správného zařazení.
Srdečne zdraví
Ivana Šamalíková